שווה לבנות אתר WIX?


כמו בכל מערכת לבניית אתרים, יש פלוסים ומינוסים.

אני חייבת לציין לטובה שהמערכת כל הזמן משתדרגת ו-WIX משקיעים בפיתוח ושיפור.

האתרים ידידותיים מאוד לגוגל.

יש ה-מ-ו-ן תוספים וכלים מעניינים לעסקים מתחומים שונים (מסעדנות, תיירות, מלונות, מכירות ועוד).

ובשיטה שבה אנחנו בונים, ממש קל לתחזק את האתר!

ריכזתי כאן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנושא. אם יש לך שאלה נוספת אני מזמינה אותך לפנות אליי - מבטיחה שהייעוץ יהיה אובייקטיבי :)


מהי מערכת WIX לבניית אתרים?

מדובר באחת המערכות המושקעות והמתקדמות ביותר בעולם בתחום בניית אתרים, שבנויה במלואה עם טכנולוגית HTML-5 (שפת תכנות שמשמש את גוגל, דבר שתורם רבות לקידום). החברה משקיעה רבות כדי לשדרג את המערכת באופן קבוע.

החברה מפרסמת את האתרים לבנייה עצמאית - וזה אכן אפשרי אבל כן דורש ידע טכני, יכולת כתיבת תוכן, חוש אסתטי ועוד. במקרים רבים הלקוחות מעדיפים לפנות לחברה לבניית אתרים, שתעשה עבורם את העבודה והם ימשיכו עם התחזוקה בלבד.

המינוס (או שאולי זה פלוס?) הוא שהמערכת "סגורה", כלומר אי אפשר לקחת אותה ולעשות בה שימוש חופשי. זה מגביל אבל גם מאפשר גמישות רבה בדברים מסוימים. מניסיוני המקצועי לרוב העסקים לא צריכה להיות שום בעיה עם הנתון הזה, זאת בסך הכל עוד מערכת טובה.

האם אתרי WIX הם באמת בחינם?

כן ולא...

כל אחד יכול לבנות אתר WIX חינם לחלוטין - אבל כל עוד לא שילמת על אחסון לא תהיה באפשרותך לחבר את האתר לדומיין (פירוט למטה) והאתר יציג פרסומות. אם המטרה שלך היא לבנות אתר למטרות אישיות ולא מסחריות, זה בהחלט יספיק. אבל אם זה אתר שאמור לייצג אותך ברמה שיווקית או לייצר לך מכירות עדיף שייראה מקצועי.

עלויות האחסון הן ממוצעות ביחס למה שקיים בשוק, כך שלא מדובר בעלות חריגה. עלות האחסון הנפוץ ביותר היא כ-350 ש"ח בשנה. לא נורא. זאת הוצאה מוכרת והיא שווה את מחירה.

דומיין הוא "כתובת" האתר. לדוגמה, האתר הזה הוא www.shoco.co.il - זה דומיין שקניתי לעסק שלי.

בדיוק כמו בכתובת של בית עסק, הדומיין "מכוון" אנשים לאתר שלך. מבחינה שיווקית חיוני שלאתר שלך יהיה דומיין טוב משל עצמו ולא קישור של WIX. עלות דומיין ממוצעת היא 74 ש"ח לשנה, גם זה לא נורא.

הנה דוגמה לדומיין של אתר שמאוחסן חינם: https://haimneta.wixsite.com/netacenter.

באמת משתלם לקחת בונה אתרים שיבנה אתר WIX?

אני אענה על השאלה הזאת על סמך ניסיוני המקיף בייעוץ עסקי, כי יצא לי ללוות עשרות בעלי עסקים בכל הקשור לבניית אתר על ידי אחרים ותיקון טעויות שנעשו מחוסר תשומת לב.

אני ממליצה על עבודה עם בונה אתרים כי היא אמורה לתת מספר יתרונות. העיקרי הוא חיסכון בזמן (לתת לבעל המקצוע לעשות את העבודה ולא להתחיל ללמוד מקצוע חדש...) אבל יש עוד: היתרון של ייעוץ והכוונה.

רוב הלקוחות שמגיעים לבונה אתרים לא באמת יודעים מה הם רוצים או מה ייראה טוב או מה בכלל אפשר לבנות - הם תלויים האיש המקצוע שיעזור ויכוון. כאן יש מספר דרגות של שירות אז חשוב לדעת מראש מה כלול בחבילת השירות ביחס לעלויות.

בניית אתר חייבת לכלול ייעוץ, אפיון, תכנית עיצוב ובנייה. לפי הסדר הזה.

1. אפיון הוא תוכנית שמגדירה את האופי של האתר. מה חייב להיות בו מבחינת מראה, תוכן, קונספט שיווקי, רכיבים ועוד. כשאני עושה אפיון אני בודקת מתחרים, חוקרת מי הלקוח שלי ומה מיוחד בו, מנסה למצוא בידול וכן הלאה. אפיון גם צריך לקחת בחשבון התפתחויות עתידיות מצד הלקוח - פעילויות או שירותים שיהיה צורך להכניס לאתר במועד מאוחר יותר.

2. אחרי האפיון אפשר להתייחס לעיצוב ואסתטיקה של האתר. באיזה צבעים כדאי להשתמש, בחירת תמונות וכן הלאה.

3. רק אז מתחילים לבנות. בנייה היא תהליך טכני שנעשה בסדר עבודה מסוים, ואם הלקוח מחליט באמצע העבודה שבעצם הוא רוצה משהו אחר... כל התהליך מתעכב ועולה פי 2.

לכן, אם החבילה שמציעים לך היא "תבחר מתוך תבניות מוכנות מראש ואנחנו נבנה לך" כדאי מאוד שיהיה לך ידע נרחב לגבי אתרים כי האתר החדש עלול להיות לא מתאים.

ייעוץ הוא חיוני!

עברית ואנגלית הם אתרים שונים...

אולי לא ידעת אבל בבניית אתר בשפות עברית וערבית אנחנו צריכים "להפוך" את האתר כך שיהיה מימין לשמאל במקום משמאל לימין (לועזית). אם חשבת לבנות אתר בעברית ובשפה לועזית אחרת יהיה עליך לשלם אקסטרה על בניית אתר שני. בניית אתר בשפה דומה (לדוגמה עברית וערבית, אגלית וצרפתית) יכול להתבצע בתשלום סמלי.

האם צריך לבצע התאמה ידנית של אתר סלולרי?

כן. לדעתי זה יתרון משום שמערכות אוטומטיות יבצעו עבורך התאמה לגלישה סלולרית שלא לוקחת בחשבון את הקשיים של השפה העברית. חבילת השירות שלנו כוללת התאמה מלאה לגלישה בסלולר.

האם קל לקדם את אתר WIX בגוגל?

בהחלט! זה אחד היתרונות הבולטים של אתרי WIX. ראשית, גוגל מעדיפה אתרים שנבנו בטכנולוגיית HTML-5 (הטכנולוגיה של אתרי WIX) אבל מעבר לכך המערכת של WIX כוללת כלי קידום שכלולים במחיר האחסון -שווה!

האם אפשר לשנות את עיצוב האתר בקלות?

כן. המערכת מאפשרת לשנות את עיצוב האתר בקלות מדהימה ולבצע "מתיחת פנים" כדי להראות לגולשים שדברים מתחדשים בעסק. המערכת מספקת לך תמונות חינמיות או תמונות בתשלום ממבחר ענק, או שניתן להעלות תמונות שעוצבו על-ידי מעצב.


האם אפשר לפתוח בלוג?

כן וזה אפילו מומלץ – ל-WIX יש רכיב בלוג מדהים (האתר שלנו בנוי כבלוג).

אפשרויות העיצוב של בלוג WIX הן מאוד מגוונות, עם עיצובים טובים ואפשרויות התאמה אישית רבות.

קל מאוד לעדכן תוכן בבלוג, ולהזכירך קידום אורגני בגוגל משתפר ככל שיש באתר יותר תוכן.

יש עוד דברים רבים שאפשר לומר אבל "חפרתי" לך מספיק :)

אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות עליהן, בכיף.

אפשר לפנות אליי במייל או בטלפון 0526848604

קבלו הצעת מחיר!